Fidelio P9BLK/10 - Testy sprzętu audio.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Testy Philips

PHLIPS FIDELIO P9BLK/10


Fidelo P9BLK/10  świetnie wygląda i jeszcze lepiej brzmi. Na pierwszy rzut oka natychmiast przykuwa uwagę klasyczną linią i projektem. Jego przednia i tylna ścianka są zrobione z aluminium, podczas gdy boki mają wygląd drewna, starannie dopasowanego  kolorystycznie. Fidelio P9BLK/10  stara się udowodnić, że da się pogodzić mobilność, stylowy wygląd z dobrym brzmieniem.  

Funkcjonalność
Elementy połączeniowe i sterujące są ergonomiczne, ograniczone do minimum. Na bocznych ściankach mamy jedynie złącze zasilania, wejście dźwięku mini jack oraz – z drugiej strony – moduł NFC oraz złącze USB do ładowania np. smartfona. Cztery przyciski sterujące znajdują się na górnej ściance, są  subtelnie wkomponowane w formę głośnika. W rzędzie z przyciskami sterującymi znajduje się dioda bluetooth i wskaźnik naładowania baterii głośnika. Aby diody informujące o poziomie naładowania akumulatora się zaświeciły, wystarczy w dowolnym miejscu musnąć głośnik. Wygodne.


Konstrukcja
W wnętrzu Fidelio P9BLK/10  zainstalowano aż 8 głośników ! Mamy więc tu 2 głośniki wysokotonowe z miękką kopułką ¾ cala, 4 pełnozakresowe głośniki 2 cale oraz dwa głośniki nisko tonowe pracujące w systemie wOOx, który zapewnia głębszy bas z małej powierzchni membrany. Philips Fidelio P9BLK/10  wyposażono również w filtr rozgraniczający (minizwrotnica), dzięki któremu 4 głośniki odtwarzają tylko niskie i średnie tony, natomiast wysokie częstotliwości są odtwarzane przez 2 głośniki wysokotonowe z miękką kopułką. Dwie membrany bierne dopełniają bas. Efekt końcowy to przestrzenny i naturalnie brzmiący dźwięk, który pozostaje czysty i niezakłócony bez względu na to, jak głośno chcemy słuchać muzyki. A mocy starczy do nagłośnienia średniego pokoju aż nadto. Moc wyjściowa wszystkich głośników to 20 W (RMS), jak na głośnik przenośny to bardzo dużo. Aby dostarczyć dźwięk do głośnika możemy oczywiście użyć kabelka mini jack lub łączności bluetooth, dzięki której nie będzie żadnego problemu z podpięciem smartfona,   tabletu, komputera czy iPoda.
Głośnik Philips Fidelio P9BLK/10  wyposażono w technologię Bluetooth , co umożliwia łatwe przesyłanie strumieniowe plików muzycznych z dowolnego urządzenia obsługującego Bluetooth. Głośnik posiadają wejście audio mini jack umożliwiające łatwe podłączenie do dowolnego urządzenia, a także baterię litowo-jonową, dzięki której można odtwarzać muzykę głośno i wyraźnie w dowolnym miejscu nawet przez osiem godzin. Dzięki wbudowanemu portowi USB można też przy okazji naładować baterię swojego smartfona.


Brzmienie
W produkcji dźwięku pomaga konstrukcja głośnika, która dzięki zastosowaniu  podstawki sprytnie wmontowanej w tylną ściankę
, umożliwia pochylić głośnik pod kątem 45°, a to pozwala na lepsze   rozpraszanie niskich tonów i lepszą emisję muzyki. Tony wysokie są bardzo przyjemne i rozdzielcze. Średnica jest wyraźna , zrównoważona i czysta, wprost zachęca do śpiewania.  Niskie tony lekko ocieplone, ale szybkie i konturowe co pozwala oddać większe zróżnicowanie instrumentów basowych. Jednak to, co wywołuje nasz uśmiech, to energiczny, przyjemny  dźwięk. Można zapomnieć o jego gabarytach i  po prostu słuchać - i to jest  przewaga  Philips Fidelio P9BLK/10  nad innymi konstrukcjami tego typu. Obecnie Philips Fidelio P9BLK/10 dostępny jest od 697zł, myślę, że w tej cenie nie ma po prostu konkurencji na rynku głośników przenośnych.

Link do pełnej specyfikacji na stronie producenta:
http://www.philips.pl/c-p/P9BLK_10/fidelio-przenosny-glosnik-bezprzewodowy

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego