Philips X2 - Testy sprzętu audio.

Idź do spisu treści

Menu główne:

Testy Philips

PHILIPS FIDELIO X2


Philips Fidelio X2 to duże, eleganckie słuchawki z przetwornikami 50mm o konstrukcji otwartej. Philips wykonał kawał dobrej roboty, aby zwrócić naszą uwagę z powrotem na swoje produkty. Zdecydował się na powielenie udanego wzoru słuchawek X1 z małymi zmianami kosmetycznymi i sporymi technicznymi. X2 mają nowe przetworniki, które wykorzystują technologię wielowarstwowej membrany. To, jak się twierdzi firma, daje bardziej precyzyjne basy i czystsze, bardziej przejrzyste tony wysokie.  

Wygląd i ergonomia

Słuchawki otrzymujemy w gustownym, podwójnym kartonie z długim przewodem, klipsem do jego organizacji i przejściówką na wtyk 6,3 mm. Wszystkie końcówki są złocone. Rozłączany przewód jest niskoomowy w kewlarowej izolacji, zakończony 2 wtykami 3,5 mm z obu stron. Na lewej słuchawce znajduje się gniazdo 3,5 mm – bez systemu blokady.  Przetworniki mają średnicę 50 mm, są oddzielone od ucha plastikową osłonką i materiałem. Zamocowano je pod lekkim kątem. Nauszniki są welurowe, zakrywają całe uszy, a słuchawki dobrze leżą na głowie. Opaska sama dostosowuje swój rozmiar, odpowiednio opiera się o głowę i nie uciska.  Słuchawki mają wagę 380 gramów, ale ciężar został dobrze rozłożony. X2 dobrze oddychają, nie uciskają, nie powodują pocenia. Regulacja muszli góra-dół jest płynna. Zewnętrzny pałąk wykonano ze skóry. Słuchawki bez kilku tytanowych akcentów, są w całości czarne.

Dźwięk

Muzyka brzmi przestrzennie z nastawieniem na przejrzystość i swobodę. W tle słychać wiele szczegółów. Jest bardzo dobra separacja instrumentów i wgląd od góry do dołu w odsłuchiwany utwór. Scena jest duża i wyważona, z doskonałą głębią i separacją.  Prezentacja jest spójna a bas bardzo rytmiczny i punktualny, doskonale dociążony jak na konstrukcję otwartą. Potrafi zejść bardzo nisko, jednak bez eksponowania. Jest bardzo dobrze zestrojony i odnajduje się w każdym  gatunku muzyki. Brawo. Średnica jest neutralna, jasna i czysta, to zakres bardziej szczegółowy, nadaje brzmieniu klarowności i nowoczesności.  Wysokie tony mogłyby mieć więcej powietrza i wybrzmiewać nieco dłużej.  Są jednak precyzyjne i szybkie.

Podsumowanie

Słuchawki Philips Fidelio X2 są melodyjne, dynamiczne i wspaniale kontrolują muzykę. Brzmienie raczej neutralne z lekko wyeksponowanym dołem i  górą, która czasami  ma tendencje do sybilantów. Scena prezentowana jest bardzo dobrze - szeroko, z ładną lokalizacją źródeł pozornych, przestrzenią i głębią. Śledzenie poszczególnych muzyków, czy instrumentów nie stwarza w X2 żadnego problemu. Fidelio X2 potrafią przykuć uwagę na wiele godzin.
Słuchawki prezentują się gustownie – połączenie tytanowego koloru muszli, czarnej skóry i weluru z precyzyjnie obrobionymi metalowymi elementami to zdecydowany plus Fidelio X2. Philipsowi udało się uzyskać brzmienie na wysokim pułapie, godne konkurowania z dużymi markami audio. To komfortowe słuchawki a projekt przyjemny dla ucha i oka.


Specyfikacja

słuchawki otwarte, wokółuszne
przetworniki dynamiczne: 50 mm
impedancja: 30 Ohm
THD: <0,1%
skuteczność: 100 dB/mW
pasmo przenoszenia: 5 Hz – 40 kHz
przewód OFC wzmacniany Kevlarem, 3 m, 3,5 mm + adapter 6,3 mm
waga: 380 g
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego